10 czerwca 2016

Atrakcje Chłapowa i okolic

Chłapowo to jedna z wielu znanych miejscowości wypoczynkowych nad naszym morzem. Ten status sprawia, że na pewno bez większych problemów można tutaj znaleźć odpowiednie noclegi. Chłapowo bowiem od wielu lat, co roku przyjmuje ogromną liczbę turystów. Baza noclegowa (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,chlapowo,0.html), gastronomiczna, jak również ilość atrakcji dla turystów zwiększają się z każdym rokiem, ze względu na coraz większe zainteresowanie wypoczynkiem właśnie w tym miejscu.

Nie ma się temu co dziwić, Chłapowo oferuje bowiem wiele atrakcji, jak również przepiękne widoki. Ogromna, piaszczysta plaża, to miejsce, w którym można oddawać się przyjemności kąpieli słonecznych jak również korzystać z możliwości kąpieli w morzu. Można tam także spędzać czas znacznie bardziej aktywnie. Bez większych problemów można znaleźć wypożyczalnie sprzętu do uprawiania sportów wodnych jak również miejsca, gdzie można pobrać kilka niezbędnych dla początkujących lekcji. Podczas pobytu na plaży, na pewno koniecznie trzeba skierować wzrok na pobliski klif. Jest on miejscem, które upatrzyli sobie paralotniarze, i w okresie lata korzystają z niego niemalże cały czas. Dzięki temu wypoczywające na plaży osoby mogą podziwiać piękno wykonywanych przez nich ewolucji. Widokiem, który na długo zapadnie w pamięć jest wschód i zachód słońca, widziany z Chłapowa.

Podczas spaceru po Chłapowie nie sposób odmówić sobie przyjemności zajrzenia na przystań rybacką. Wydaje się na pierwszy rzut oka opuszczona, jednak do dnia dzisiejszego wciąż funkcjonuje. Warto także wybrać się na spacer po Wąwozie Chłapowskim, który zachwyca feerią barw rosnących tam w naturalnych warunkach roślin. Wąwóz stanowi teren Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, możemy więc być pewni, że nic nie jest tam sztucznie zmieniane.

Osoby, które przyjechały do Chłapowa z rodziną, a szczególnie z dziećmi, na pewno  nie będą narzekać na brak odpowiednich dla nich rozrywek. Gdy dzieciom znudzi się budowanie zamków z piasku, można się z nimi wybrać do jednego z kilku znajdujących się w miejscowości placów zabaw. Tam mogą do woli oddawać się zabawie, a rodzice w tym czasie w spokoju mogą napić się kawy lub po prostu odpocząć.
Warto także podczas pobytu w Chłapowie wybrać się do okolicznych miejscowości. Najbardziej znane jest chyba położone w odległości około 3 kilometrów Władysławowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>