17 października 2016

Jak spędzić urlop w uzdrowisku Iwonicz-Zdrój?

Dlaczego warto odwiedzić leżącą w województwie podkarpackim miejscowość uzdrowiskową Iwonicz-Zdrój? Przede wszystkim ze względu na moc atrakcji, które może zaoferować turystom w każdym wieku. Wczasowicze mogą zwiedzić miejsca o wieloletniej historii, ale także spędzić czas aktywnie wybierając się na jeden z wytyczonych szlaków turystycznych czy rowerowych. Nie brakuje także atrakcji, które przypadną do gustu dzieciom.

Warto zobaczyć

Pobyt w Iwoniczu będzie z pewnością niezapomniany dla osób lubiących zwiedzanie. Na terenie uzdrowiska znajduje się sporo obiektów wartych uwagi. Jednym z nich jest drewniany budynek nazywany Belwederem. Powstał w 1971 roku jako jedna z rezydencji hrabiostwa Załuskich. Z czasem w obiekcie mieściło się liceum i szkoła gastronomiczna, aktualnie ten eklektyczny budynek niestety niszczeje. Innym miejscem, które trzeba odwiedzić podczas urlopu w Iwoniczu jest miejscowa pijalnia wód mineralnych. Mieści się ona w budynku, którego historia zaczęła się w XIX wieku. Wewnątrz można nie tylko napić się różnych rodzajów wody mineralnej, ale także zaopatrzyć się w środki lecznicze oraz kosmetyczne. Warto odwiedzić to miejsce także ze względu na jego nietypowy wystrój.

Atrakcje dla osób lubiących sport

Pierwszym miejscem, które powinny odwiedzić osoby lubiące aktywność fizyczną jest park linowy. To miejsce, w którym przygotowana została trasa do pokonania na pewnej wysokości, co z pewnością przyniesie sporo radości osobom lubiącym nietypowe wyzwania. Z atrakcji parku mogą skorzystać także dzieci – muszą mieć jednak przynajmniej 140 cm wzrostu. Kolejnym punktem wycieczki dla osób lubiących ruch powinna zostać góra Cergowa (informacje na Wikipedii), na którą prowadzi szlak czerwony – 9 kilometrowy i w wyjątkowo malowniczy. Tym co powinno przypaść do gustu amatorom kolarstwa są liczne trasy rowerowe, dzięki którym można poznać Iwonicz oraz jego okolice. Nie brakuje ścieżek prowadzących pod górkę, ale także tych prowadzących po bardziej płaskich terenach dla niewprawionych rowerzystów.

Zakwaterowanie

Iwonicz-Zdrój jest miejscem, w którym stosunkowo nietrudno znaleźć bazę noclegową (ciekawe oferty znajdują się na portalu Meteor). Na terenie miejscowości można zatrzymać się między innymi w pensjonacie, willi lub sanatorium, ale także w kwaterze prywatnej. Ceny noclegów w Iwoniczu zaczynają się już od 20 złotych za dobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>