10 maja 2016

Jezioro Jamno i inne atrakcje w Unieściu

Unieście z roku na rok jest coraz częściej obieranym kierunkiem wakacyjnych podróży. Ta wspaniała nadmorska osada położona jest na terenie Wybrzeża Słowińskiego, w województwie zachodniopomorskim w gminie Mielno. Turyści, ukochali sobie ten obszar być może także przez fakt, iż miejscowość ta jest też dużo spokojniejsza, niż inne gwarne i szumne nadbałtyckie miejscowości. Urlopowicze bowiem coraz częściej stawiają na spokój i tak upragniony relaks. Wspaniale wypocząć można korzystając ze sprawdzonych noclegów w Unieściu u wiarygodnych gospodarzy.  Przy okazji Unieście nie jest pozbawione ciekawych atrakcji, z tej też przyczyny może ono spokojnie konkurować z innymi, nawet największymi kurortami.

Głównym powodem, dla którego miejscowość ta jest tak często obieranym kierunkiem jest fakt, iż znajduje się tu czysta, nadmorska plaża, a na niej wspaniała przystań rybacka. Oprócz niebywałego plusu, jakim jest dostęp do morza, Unieście ma do dyspozycji także równie popularne jezioro jakim jest Jamno. Akwen ten charakteryzuje się tym, iż ma bardzo dogodnie zagospodarowane brzegi. Praktycznie tuż przy jeziorze umiejscowione zostały nie tylko liczne obiekty, które zajmują się wynajmowaniem sprzętu, ale również kilka wspaniałych przystani. Na jednej z nich, na której funkcjonuje Klub Morski ,,Tramp” działa także dość duża wypożyczalnia, nie tylko kajaków, ale także wodnych rowerów, a przede wszystkim wspaniałych jachtów. Dodatkową atrakcję stanowi w tym obszarze rejs, który możliwy jest do przebycia w okresie całego sezonu. Ów rejs po jeziorze odbywa się na wycieczkowym statku o nazwie ,, Mila”. Na tym obszarze Unieścia są również miejsca, które wręcz idealnie nadają się do wędkowania. Miłośnicy tegoż sportu z pewnością nie będą zawiedzeni. Jezioro jest bowiem bogate nie tylko w leszcze i szczupaki, ale także w sandacze, płocie, węgorze i okonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>