14 lipca 2016

Mielno – prawdziwa morska ostoja

Polska jest bogata w piękne i urocze miejsca, a ich liczba nie ma granic. Nasz kraj zawiera prawie każde istniejące ukształtowanie terenu: od wysokich gór, położonych na południu, aż do Morza Bałtyckiego, który co roku w sezonie zbiera tysiące turystów. Skoro mowa o Morzu Bałtyckim, właśnie tam można znaleźć naprawdę wiele ciekawych i malowniczych miejscowości. Jedną z nich jest Mielno – trzytysięczna wieś położona bezpośrednio nad Bałtykiem oraz przy Jeziorze Jamno. Morskie powietrze i słodkowodne jezioro z pewnością stanowią dużą atrakcję turystyczną.

Miasto cieszy się niezwykłym powodzeniem wśród Polaków oraz zagranicznych przyjaciół. Baza noclegowa w Mielnie jest niezwykle rozwinięta (http://meteor-turystyka.pl/noclegi), jednak można śmiało wyznaczyć kilka powodów tłumaczących to zjawisko.

Jednym z nich jest zjawiskowa plaża, która co roku zbiera coraz większą rzeszę wielbicieli i fanów. Spokój, piękne widoki, ciepła woda oraz przyjaźni ludzie – to właśnie przyciąga ludzi do wybrania Mielna jako miejsca wakacyjnej destynacji. Ta atrakcyjna plaża jest jedną z najlepszych w okolicy. W dodatku można spotkać tam przyjazne i przystępne ceny, nie tylko pokoi w hotelach, ale również w restauracjach, pubach i smażalniach ryb. Warto zauważyć, że to właśnie Morze Bałtyckie staje się coraz częściej wybieranym miejscem na rodzinne wakacje.

Cała plaża jest chroniona przez wykwalifikowanych ratowników. Trzeba pamiętać, że właśnie w tym miejscu Bałtyk nie jest zbyt głęboki, dlatego nawet małe dzieci i osoby niepotrafiące pływać mogą skorzystać z uroków tego wspaniałego miejsca. Okolica jest bardzo bezpieczna, nie trzeba obawiać się kieszonkowców oraz złodziei sprzętów oraz ekwipunków. Warto polecić tamtejsze smażalnie i restauracje, które są na naprawdę wysokim poziomie – w ofercie mają wiele ryb morskich w różnych formach oraz w różnych smakach, a to wszystko, aby dopasować się do wymagających podniebień klientów. Czar oraz spokój jaki zawiera plaża w Mielnie oczaruje i urzecze każdego, nawet wybrednego człowieka. Polska jest obfita w niesamowite miejsca, dlatego należy cały czas poznawać ją i podziwiać w myśl przysłowia „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Odkrywanie nowych miejsc to prawdziwa zabawa, która zadowoli każdego wielbiciela podróży, właśnie Mielno i jego plaża wpisuje się w najpopularniejsze miejsca w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>