29 stycznia 2017

Największe atrakcje turystyczne Kazimierza Dolnego

Kazimierz Dolny nad Wisłą to bardzo popularne, niewielkie miasteczko położone nad samym brzegiem największej w Polsce rzeki, w województwie lubelskim. Znajduje się on w bardzo atrakcyjnej przyrodniczo krainie. Kazimierz Dolny cechuje się również bardzo długą historią, dlatego znajdziemy tutaj wiele ciekawych z tego punktu widzenia obiektów. Co warto zobaczyć w Kazimierzu? Dlaczego warto przyjechać do tej miejscowości? Jakie znajdziemy tutaj atrakcje turystyczne?

Na pewno jednym z najbardziej popularnych wśród przyjeżdżających tutaj turystów miejsc jest bulwar nad Wisłą. Jest to świetne miejsce do przechadzek i trzeba przyznać, że w sezonie turystycznym możemy spotkać tutaj prawdziwe tłumy. Trzeba jednak zauważyć, że oprócz możliwości spacerowania i jazdy na rowerze wzdłuż Wisły, możemy tutaj skorzystać na przykład z żeglugi po Wiśle. Statki oferujące takie usługi cieszą się sporym zainteresowaniem wśród turystów, więc przy brzegu bulwaru cumuje wiele tego typu obiektów. Taka wyprawa to na pewno świetny sposób na obejrzenie Kazimierza Dolnego z zupełnie innej perspektywy. Warto wybrać się również promem do znajdującego się po przeciwległej stronie Wisły Janowca. Znajdziemy tam ruiny przepięknego zamku, które są zachowane dziś w dość dobrym stanie. To sprawia, że naprawdę warto zajrzeć w ten rejon Kazimierza.

Większość (więcej / wikipedia) turystów, którzy przybywają do tej niewielkiej miejscowości na Lubelszczyźnie swe pierwsze kroki kieruje jednak nie nad Wisłę, a na kazimierski rynek. Możemy znaleźć tutaj zabytkowe kamieniczki, które mają nie tylko długą historię, ale także wiele walorów architektonicznych. Warto zwrócić uwagę również na znajdujące się w wielu miejscach Kazimierza spichlerze, które są charakterystycznymi dla tego miasteczka budowlami. W jednym z nich znajduje się miejscowe muzeum. Przebywając w Kazimierzu warto zajrzeć również na zamek i basztę, które umożliwiają podziwianie przepięknej panoramy.

Kazimierz Dolny to niezwykle popularna miejscowość wśród turystów. Nic dziwnego – znajdziemy tutaj mnóstwo atrakcji turystycznych a w sezonie organizowanych jest tutaj wiele wydarzeń kulturalnych. Wypoczynkowi sprzyja również baza noclegowa (Kazimierz Dolny / meteor) – znajdziemy tutaj naprawdę komfortowe noclegi. Kazimierz Dolny to zatem miejscowość, która na pewno jest godna polecenia każdemu turyście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>