27 października 2016

Okuninka – miejsce wakacyjnego wypoczynku

Nieduża miejscowość w województwie lubelskim od lat cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z różnych zakątków Polski. Na czym polega fenomen Okuninki, o której mowa? Dużą zaletą tego miejsca jest położenie geograficzne – nad czystymi wodami jeziora Białego, dzięki któremu można wypoczywać w wodzie, nudzić się nie będą także wędkarze. Urlop spędzony w Okunince na pewno na długo zapadnie w pamięć wszystkim wczasowiczom.

Baza noclegowa Okuninki

Większość miejsc letniskowych ma przyzwoitą bazę noclegową, jednak ta w Okunince pozytywnie wyróżnia się na tle innych miejscowości turystycznych. Na jej terenie znajduje się hotel SPA, ale także ośrodki wypoczynkowe oraz gospodarstwa agroturystyczne. Najtańsze noclegi w Okunince kosztują zaledwie 20 złotych za dobę.

Atrakcje urokliwej Okuninki

Nietrudno odgadnąć, że najchętniej odwiedzanym miejscem na terenie całego letniska jest miejscowa plaża. Jej dużym atutem jest fakt, że można się tam nie tylko opalać czy grać w piłkę plażową, ale również zjeżdżać na zjeżdżalni wodnej. Na terenie Okuninki wyznaczone zostało bezpieczne kąpielisko, z którego chętnie korzystają wczasowicze w każdym wieku. Poza klasycznym zażywaniem kąpieli, można spróbować swoich sił na rowerku wodnym, który można wypożyczyć w okolicznej wypożyczalni. Pobyt na plaży można urozmaicić także przejażdżką na lubianym chyba przez wszystkich bananie. Osoby lubiące spacery po malowniczych zakątkach, powinny wybrać się na wędrówkę po Sobiborskim Parku Krajobrazowym. Na jego terenie znajduje się kilka jezior, można także podziwiać rzadko spotykane rośliny. Spacer na świeżym powietrzu z pewnością będzie miłym przeżyciem dla każdego wczasowicza.

Atrakcje dla najmłodszych wczasowiczów

Okuninka jest niedużą miejscowością, jednak na jej terenie nie brakuje atrakcji przygotowanych z myślą o dzieciach. Jedną z nich jest miejscowe wesołe miasteczko. Znajdują się w nim tzw. "dmuchańce", po których najmłodsi uwielbiają skakać, są tam również kolejki oraz łabędzie podnoszące się na bezpieczną wysokość. W Okunince stworzony został także park linowy z trasami dostosowanymi do możliwości najmłodszych, gdzie chętnie zaglądają także dorośli. Pokonanie wszystkich przeszkód przyniesie nie tylko mnóstwo radości, ale także niemałą satysfakcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>