24 listopada 2016

Słowiński Park Narodowy

Na terenie naszego kraju znajdują się tereny wydzielone, których głównym zadaniem jest ochrona zwierząt i roślin w ich naturalnym środowisku. Dzięki takim przedsięwzięciom każdego roku udaje nam się uratować tysiące istnień. Nie można również zapomnieć o tym, że od wielu lat staramy się chronić obiekty naturalne. Chodzi tutaj o jaskinie, jeziora czy ciekawe formacje skalne. Dzięki temu możemy nadal cieszyć się ich wyglądem, ponieważ pozbawione ochrony już dawno zostałyby one zdewastowane.

Ludzie niszczą naszą planetę i wiemy to nie od dziś. Niestety w żaden sposób nie reagujemy, aby zatrzymać te działania. Powinniśmy jednak zrobić coś stanowczego jeśli chcemy móc oglądać piękne miejsca. Musimy znacząco wpłynąć na ochronę zagrożonych terenów. Nie ma co ukrywać, że jeśli nie zrobimy tego teraz, nie będziemy mogli za kilka lat oglądać zwierząt czy roślin, które znaliśmy z lat dzieciństwa. Miejscami, które są ostoją nienaruszonych jeszcze ekosystemów są parki narodowe. Aby przybliżyć cel ich powstawania warto poznać założenia działania jednego z nich.

Słowiński Park Narodowy znajduje się w północnej części Polski, niedaleko Łeby. Powstał w 1977 roku, a jego głównym założeniem była ochrona wydm morenowych, które na terenie naszego kraju nie występują nigdzie indziej. Dodatkowo na terenie siedemnastu rezerwatów chronione są ginące gatunki ptactwa morskiego, które pod wpływem ludzkiej działalności masowo giną.

Oczywiście jeśli wybieramy się na zwiedzanie tego parku narodowego, musimy zadbać o nocleg. Najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie pokoju w pobliskich Rowach. Jest to nadmorska miejscowość letniskowa oferująca wiele atrakcji i zabytków. Poza stworzeniem doskonałej bazy wypadowej do Słowińskiego Parku Narodowego jest to także atrakcyjne miejsce do spędzenia swojego urlopu. Poza oczywistą atrakcją w postaci morza i plaży możemy w ty miejscu poznać historię wielu sakralnych budynków oraz obserwować niezwykły widok wybrzeża klifowego na zachodzie oraz ruchome wydmy Słowińskiego Parku Narodowego, rozciągającego się na wschód od miejscowości. To w tym parku jak i innych tego typu obszarach staramy się chronić faunę i florę przed niszczycielskim wpływem ludzkiej działalności. Warto wspierać tę dobroczynną działalność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>