29 grudnia 2016

Urlop w Legnicy

Jednym z najciekawszych miast, o interesującej historii, kulturze i zabytkach, jakie koniecznie powinieneś zwiedzić w Polsce jest Legnica. Położona na Dolnym Śląsku pod względem wielkości i liczby mieszkańców zajmuje trzecie miejsce w tym rejonie – zaraz po Wrocławiu i Wałbrzychu, a zamieszkuje ją ponad sto tysięcy mieszkańców. Dzięki temu nie będziesz narzekał tutaj na nudę – również życie nocne porwie Cię w swój wir i będziesz mógł korzystać z niego do woli.

Życie nocne ma swoje bogate uroki, jest tu wiele ciekawych klubów, w których można poznać naprawdę mnóstwo nowych, interesujących osób. Ale imprezy i urozmaicone życie nocne to jedna strona medalu – dzień i atrakcje, jakie wtedy możemy zwiedzić, to druga. A warto nadmienić, że w tak wielkim mieście baza noclegowa jest po prostu olbrzymia – ofert na udany wypoczynek nie brakuje, możemy przebierać jak w ulęgałkach. A wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło „Legnica noclegi meteor” i od razu znajdziemy propozycje, które stoją naprawdę wysoko w rankingu i które polecane są przez osoby, które już skorzystały z danej oferty.

Legnica za dnia prezentuje się tak samo ciekawie, jak i w nocy. Koniecznie musisz zwiedzić Stare Miasto. Jest bajeczne, niesamowite i robi wrażenie! Znajduje się tutaj wiele cennych zabytków o interesującej architekturze. Aż trudno uwierzyć, że cała Starówka po drugiej wojnie światowej była doszczętnie zniszczona… Na szczęście – dzisiaj ponownie, jak przed wielu laty, robi niesamowite wrażenie i aż przyjemnie jest wybrać się tutaj na spacer, obiad lub kolację.

Legnica to miasto z bardzo długą tradycją, a co za tym idzie – również ciekawą historią. Ważnymi miejscami, które polecamy każdemu zabłąkanemu tam turyście są między innymi: Zamek w Legnicy, kościół mariacki, a także mauzoleum Piastów. Oczywiście cennych zabytków i miejsc, jakie musisz zobaczyć, jest dużo więcej, ale te powinny być obowiązkiem każdego turysty – to coś, czego przegapić po prostu w tym mieście nie można.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>